Boya fırçaları birbirinden bir çok farklı özellikte olmakta ve hepsinin kullanım amacı farklıdır. En iyi boya fırçası nasıl seçilir? Bir çok detay olduğu gibi kullanılacak olan bölgeye görede fırça seçimi olmalıdır. Kullanılacak olan alan ne kadar geniş ise fırçanında o büyük olması gerekir. Mutfak dolapları, kapı gibi düz yüzeylerde 7 cm lik büyük fırça kullanımı uygundur.

Genellikle kestirme amacı ile kullanılan fırçalar 1,25 cm lik ve daha büyük aralıklarda kullanılabilmektedir. Ayrıca sıkışık alanlarda kullanılan fırçalar konik uçlu tercih edilerek kullanım yapılabilmektedir. Barış fırça olarak ihtiyacınız olabilecek kıl fırça ve tüm çeşitleri üretilmekte olup bu ürünler en üst kalitede tasarım yapılır.

Astar Boya Fırçası

Kılların uzun olması Astar boya fırçasını benzersiz kılan şeydir. Elinizdeki istenmeyen küçük titreme sebebiyle sallanmaların veya hareketlerin etkisini emer. Böylece hata yapmayacağınız konusunda kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Asya boya fırçası en güzel yanı, ince ucuna rağmen uzun kıllarında çok fazla boya tutmasıdır. Çizgiyi bozmadan veya fırçanızı yüklemek için defalarca paletinize geri dönmek zorunda kalmadan boyayı tuvalin her yerine yayabilirsiniz.

En iyi boya fırçası nasıl seçilir? Merak ediyorsanız Astar boya fırçası sizlere en iyi sonuç verecek ürünlerden biridir. Astar fırçalarının kılları diğer kıllara göre daha yumuşaktır, genellikle samur veya sentetikten yapılır, uzundur ve uçta bir iğne noktasına kadar incelir. Bu, uzun, ince, eşit çizgiler oluşturma yeteneği bulunan ince ayrıntılar için en iyi detay fırçasıdır. Doğal samur, şeklini sentetik elyaftan biraz daha iyi tutacaktır.

Astar Boya Fırçası

Yuvarlak fırça

Yuvarlak fırça, yüzeyde bulunan en küçük alanları kaplamak için en yaygın kullanılan araçtır. Birçok boyacı, birkaç farklı yumuşak, yuvarlak ve düz kıllı fırçayı değiştirerek başarılı olur. Unutulmaması gereken bir nokta, ahşap panel veya Gessobord gibi yüzeylerde ince hassas detaylar oluşturmak için en iyi sonucu verdiğidir.

Fırça kılları solventle temizlenirken zamanla bozulabileceğinden, bunun yerine yumuşatıcı bir fırça sabunu ile temizlemenizi öneririz. Her işlem sonrasında solvent ile temizlik yapmak kılların dağılmasına sebebiyet vereceği bilinmesi gerekmektedir. Barış fırça her çeşit alanda kullanılacak fırça kılları üreticisi olup ihtiyacınız olabilecek tüm detaylı çalışmayı gerçekleştirmektedir.