Fırça Malzemeleri Tedarikçisi
+90 539 840 35 35
fırça otu

Sakal Fırçası

“Bir Traş fırçasına ihtiyacım var mı?” Sakal fırçası ve traş fırçaları için Bu, sık sık duyduğumuz bir sorudur ve yardım etmek için buradayız! Kısa cevabı “evet” tir. Uzun cevap ise “evet, muhtemelen” dir. Bir tıraş fırçasının asıl görevi, bir tıraş kremini veya tıraş sabununu, tıraşınızı daha az tahrişli ve çok daha kaygan hale getirecek şekilde kalın, tamponlu bir köpüğe çırpmaktır. Tıraş fırçaları, tüyleri ciltten uzaklaştırmaya yardımcı olarak, tıraş bıçağıyla kesilmeye hazırlayarak ve tıraş öncesi hazırlık işine olan ihtiyacı azaltarak çifte görevi yerine getirir. Fırça kılı için Barış fırça firmamızdan fiyat teklifi alabilirsiniz. Elbette, sadece ellerinizle yanaklarınıza biraz tıraş kremi sürebilirsiniz, ancak kreminizden en iyi şekilde yararlanamayacaksınız ve tıraşınız zarar görecektir.

Sakal Fırçası Sentetik Kıllar

Sentetik kıllar, doğal porsuk kılı liflerini naylon liflerle değiştiren nispeten yeni bir inovasyondur. Bu naylon kıllar, yoğun düğümler ve inanılmaz derecede yumuşak uçlarla, hem görünüm hem de his açısından en ince gümüş uçlu porsuk tüyüne çok benzemek üzere üretilmiştir. Sakal fırçası sentetik kılların pek çok faydası vardır – en iyi avantajlardan biri, naylon lifler genel olarak oldukça yumuşak ve daha az aşındırıcı olduğundan, hassas cilt ile mükemmel bir şekilde eşleştiğinden veya genel olarak tıraş konusunda yeniyseniz, ciltte sahip olduğu daha yumuşak histir. Sentetik tıraş fırçaları bir porsuk fırçası kadar su tutmaz, ancak bazı hafif köpük ayarlamalarıyla benzer kalınlıkta köpürtücüler üretebilirler. Ancak, fazla su tutmadıkları için fırçalar çok daha çabuk kurur. Bu, özellikle sık seyahat eden biriyseniz veya günlük olarak traş olan biriyseniz kullanışlı olabilir. Bir bonus olarak, sentetik fırçalar genellikle benzer bir gümüş uçlu porsuk saç fırçasından daha ekonomiktir. Sentetik yapıları nedeniyle, zamanla küflenmeye ve yıpranmaya çok daha az meyillidirler ve bu nedenle daha uzun süreli kullanım ve maliyet tasarrufu önlemleri sunarlar.

Porsuk Kılı Sakal Fırçası

Doğal bir ürün olan porsuk kılı, oldukça sert ve koyu renkten çok yumuşak ve açık renge kadar çeşitlilik gösterir. En iyi kalite sakal fırçalarının üretildiği madde olan porsuk kılı, fırçaya dolgun ve kabarık bir his vermek için çok yoğun bir şekilde demetlenir. Doğal olarak kirli beyaz uçlara sahiptirler ve mükemmel bir köpük oluşturmak için mükemmel su tutma özelliğine sahiptirler. Gümüş uçlu kıllar, tüm porsuk kıllarının en yumuşak olanıdır ve bu nedenle cilde karşı çok hassastır. Aynı nedenle sert tıraş sabunlarıyla kullanım için ideal değildir.

Domuz Kılı Sakal Fırçası

Porsuk kılı kılları ve sentetik kıllar, tımar pazarında daha yaygın olmasına rağmen, domuz kılı fırçalarının hala hayranları vardır. Cildinizde daha kalın bir fırça hissini seviyorsanız, yaban domuzu kıllarının keyfine varacaksınız. Bununla birlikte, aşındırıcılık bir endişe kaynağıysa, üzülmeyin çünkü bu kıllar, düzenli kullanımla (insan saçı gibi) ayrılmaya başladıklarında aslında zamanla daha yumuşak hale gelecektir. Sakal Fırçası Porsuk kılı veya sentetik kıllar kadar lüks hissetmeyebilir, ancak kardeşleri gibi bu fırçalar da ölü deriyi soymak ve kılları ciltten uzaklaştırmak için iyi bir iştir ve her ikisi de mümkün olan en yakın tıraşı elde etmek için gereklidir.