Fırça Malzemeleri Tedarikçisi
+90 539 840 35 35
fırça otu

Boya Fırçası

İşinize göre en iyi Boya Fırçası kılı ve hammaddesi ihtiyaçlarınızda Barış Fırça firmamıza ulaşabilirsiniz. Tüm boya fırçaları aynı değildir. İşiniz için en iyi boya fırçasını ararken, ihtiyacınız olan sonuçları elde etmenize yardımcı olması için fırça malzemesinin yanı sıra boyutunu ve şeklini de göz önünde bulundurmalısınız. Üstün kaliteli bir boya fırçası daha fazla boya tutar, daha az iz bırakır, daha uzun süre dayanır ve daha iyi bir sonuç verir. Bu yazı, daha uzun bir kullanım ömrü ve profesyonel sonuçlar elde edebilmeniz için bazı ipuçlarının yanı sıra mevcut farklı boya fırçası türlerini de vurgular.

Boya Fırçası Kıllarının Türleri

Fırçanın üst kısmı, bir boya fırçasının çalışma ucudur. Fırça doğal kıl veya filament gibi çeşitli malzemelerden yapılabilir. Sentetik fırça kılı daha fazla alternatif sunar ve tüm boya türleri ile kullanılabilir. Genel olarak, yağ bazlı boya için en iyi boya fırçası doğal kıllara sahip olanlardır.

Naylon boya fırçaları

Su bazlı boyalar için naylon kıllar önerilir, ancak çoğu yağ bazlı boyalarla da kullanılabilir. Bu tür bir boya fırçası, cila uygulamak için tavsiye edilmez. Naylon / polyester karışımı boya fırçaları : Naylon / polyester fırçalar, fırça şeklini korumaya yardımcı olmak için iki sentetik elyafı birleştirir. Bu fırçalar hem su bazlı hem de yağ bazlı yüzeylerde kullanılabilir. Kılların sertliği değişir. Daha yumuşak kıllar daha pürüzsüz bir yüzey oluştururken, daha sert bir filament daha kalın boyayı tutabilir. Polyester boya fırçaları : Polyester kıllı boya fırçaları dayanıklıdır ve nemi emmez. Su bazlı boyaları uygulamak için mükemmel bir seçimdir, ancak aynı zamanda yağ bazlı boya ve leke, vernik, ve cila de kullanılabilirler.

Doğal kıllı boya fırçaları

Doğal kıllı fırçalar genellikle domuz kılı olmak üzere, hayvan kılından yapılmıştır. Çatallı uçları, fırçanın daha fazla boya tutmasına ve eşit şekilde serbest bırakmasına izin verir. Doğal kıllı boya fırçaları, yağ bazlı boyalar, lekeler ve şeffaf kaplamalar için mükemmeldir. İpucu: Pürüzlü yüzeyler, uçları doğal kıllardan koparır ve pürüzsüz bir sonuca engel olur. Naylon kıldan çok daha dayanıklıdır, bu nedenle yağ bazlı boyalar kullanırken bile pürüzlü yüzeyleri boyamak için sentetik bir fırça seçimi yapılabilir.