Fırça Malzemeleri Tedarikçisi
+90 539 840 35 35
fırça otu

Selülit Fırçası

Selülit Fırçası ile Kuru Fırçalama Yöntemi : Kuru fırçalama, ölü cilt hücrelerinin pul pul dökülmesi, dolaşım ve lenfatik sistemlerinizi uyarma yeteneği dahil olmak üzere birçok faydası olduğu düşünülen doğal bir cilt bakımı tekniğidir. Kuru fırçalama selülit görünümünü azaltmada bile etkili olabilir.

Kuru fırçalama nedir?

Kuru fırçalama, Doğal kıldan yapılmış bir fırçayı cildinizde uzun veya dairesel hareketlerle süpürmeyi içeren canlandırıcı bir cilt bakımı tedavisidir.

Kuru fırçalamanın başka faydaları var mı?

Kesinlikle. Cildinizi pul pul dökerek kuru ve ölü cilt hücrelerini temizler. Dolaşımı uyarır, Sizi daha rahat veya canlanmış hissettirir. Bazı insanlar ciltlerindeki kılların hissini severler. Ve nazikçe uygulanırsa, kuru fırçalama, hafif, İsveç tarzı bir masaj yapmışsınız gibi hissetmenize neden olabilir.

Selülit Fırçası Nasıl Kullanılır?

Önce kılları test edin: Cildinizde kırmızı izler veya çizikler bırakmayan bir fırça olduğundan emin olun.
Yıkanmayı veya duş almayı planlamadan hemen önce uygulayın, çünkü işlem sırasında cilt hücreleri gevşer ve daha sonra onları yıkayabilirsiniz. Biraz koku istiyorsanız, hindistancevizi, jojoba veya argan yağını en çok tercih edilen uçucu yağdan bir veya iki damla ile karıştırabilir ve başlamadan önce karışımı kıllara sürebilirsiniz.

selülit fırça

Ayaklarınızdan başlayarak, uyluklarınıza doğru nazik hareketlerle yukarı doğru fırçalayın. Bir bacağın önünü, arkasını ve yanlarını fırçalayın, ardından diğer bacağınızla devam edin.

Kuru fırça meraklıları genellikle doğal kıllardan yapılmış bir fırça seçmenizi önerir: Ürünün 100% doğal olması çok önemlidir. At yelesi kılı bu kullanım alanı için idealdir.