Fırçalarda bir çok farklı kıl tercihi yapılabilmektedir. Peki hem kullanım hem doğallık hemde uzun ömürlü kullanım için Fırçalar İçin Hangi Doğal Kılı Kullanmalı? Yazımızda bu detayları birlikte inceleyelim.

Doğal Kıl Fırçalar

Sentetik filamentlerin uygun olmadığı uygulamalar için Barış Fırça olarak, fırça üretiminde kullanılmak üzere çeşitli hayvan kılı ürün seçenekleri sunmaktan memnuniyet duyarız. Sentetik fırça kılı ile karşılaştırıldığında, doğal fırça kılı daha kolay yanar, daha az elektrostatik yük sunar, biyolojik olarak çözünebilir, cilt dostudur ve sentetik seçeneklere göre ısıya karşı çok daha iyi dirence sahiptir. Ayrıca keçi kılı gibi doğal lifler çok yumuşak ve incedir, sentetik liflerin ulaşamayacağı yerlere ulaşma kabiliyeti vardır.

Doğal Kıl Saç Fırçaları

Bu bahsettiğimiz avantajlarından dolayı doğal kıl fırçalar, toz alma, adli tıp, boyama, kozmetik, sanat eseri ve temizlik gibi çok çeşitli uygulamalarda hizmetin yanı sıra uzun bir kullanım geçmişine de sahiptir. Barış Fırça olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun çeşitli hayvan kılı ürünlerini sunuyoruz. İster OEM değişimleri olsun, ister özel kullanımınız için üretilmiş bir fırça olsun, Barış Fırça, sürekli bir kalite ve hizmet taahhüdüyle en zorlu gereksinimleri karşılama konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Bugün bizimle iletişime geçin ve işinize nasıl fayda sağlayabileceğimizi konuşalım.

Sunulan Doğal Kıl Çeşitleri

Neden Domuz Kılı Fırçalar Kullanılıyor?

Domuz kılı fırçalar 1800’lerin başından beri varlar ve bugün hala en popüler hayvan kılı fırçalarından biridirler. Domuz kılı fırçalar doğal olarak serttir ve keçi kılı fırçalarının aksine yağ ve akrilik ile iyi çalışır. Sertlikleri daha fazla boyayı eşit şekilde uygulamanıza izin verir. Sağlam ve suya dayanıklıdır. Domuz kılı fırçaları, sertlikleri nedeniyle arabaları temizlemek için de kullanılabilir.

At Kılı Fırça ve Domuz Kılı Fırça

Mesela ayakkabı parlatma fırçaları, herhangi bir çift ince deri ayakkabının uygun bakımı için gerekli olan cilalama araçlarından biridir. Sadece cilalama sırasında değil, iyi bir ayakkabı cilalama fırçası sabahları bir çift ayakkabıyı cilalamak ve günün sonunda onları temizlemek için kullanılabilir. At kılı fırça ve ayakkabı Cilası ile kullanılan cilaların kalitesi çok yüksek olduğundan, bazen at kılı fırçası ile basit bir cilalama patinanın yenilenmesi için yeterlidir. Doğru fırçayı seçmek için doğru kılı kullanmak, müşterilerimizle birlikte ele aldığımız ortak bir konudur. Biz müşterilerimize çoğu zaman bir Domuz Kılı veya At Kılı Fırçası öneririz.

Domuz Kılı Fırçalar

Genel olarak, domuz kılı fırçaların kılları at kılından daha serttir. Bu, domuz kıllı bir fırçayı özellikle çakıl tanesi gibi dokulu deriler ve kabartmalı ayakkabılar için çok uygun hale getirir. Daha sert kıl, ayakkabı parlatma fırçasının deriye girmesine ve cila birikimini gidermesine izin verir. Bu, derinlemesine temizlik için ideal fırça seçimidir.

At Kılı Fırçalar

At kılı fırçaları ise kaba temizlik ve cilalama için mükemmeldir. Daha yumuşak, daha esnek kıl, daha sert bir domuz kılı fırçasının yapabileceği gibi, çok fazla çıkarmadan ayakkabı cilasını parlatır. Yalnızca bir ayakkabı parlatma fırçası alacaksanız, büyük olasılıkla tek ihtiyacınız olan kaliteli bir at kılı parlatma fırçasıdır. Tüm cilalama fırçalarının %90’ı, özellikle de yaygın olarak bulunanlar, at kılından oluşur ve normal cilalama için katkı yaparlar. Kıllarımız, can sıkıcı kıl dökülmesini neredeyse tamamen ortadan kaldıran ve daha da yüksek kalitede bir buff sağlayan %100 kuyruk kılıdır (yele ve kuyruk karışımı yerine).

Tavsiyemiz Nedir?

Ayakkabılarına en iyi şekilde bakmayı gerçekten taahhüt eden veya geniş bir ayakkabı koleksiyonuna sahip olan herkes, hem at kılı hem de domuz kılı fırça setine ihtiyaç duyar. Her ikisine de sahip olmayı haklı çıkarmak için kullanımlarında gerçekten yeterince farklıdırlar.

Barış Fırça olarak ihtiyacınız olan her konuda destek olmak ve hammadde tedarik yapmak için sizler ile iletişimde olmaktan mutluluk duyarız.