Bazı kadınlar, selülitle savaşma vaadinde bulunan tüp veya kavanozdaki her şeyi sever. New York City’nin en iyi spa terapisti ve eskiden şehrin Bliss Spa’larına başkanlık eden eğitimci Ann Marie Cilmi, kuru fırçalamayı sever.

Bu yumuşak At kılı vücut fırça ürünlerinin etki alanı saçınız değil, derinizdir. Artık kuru fırçalama tipik olarak bir spa merkezinde dolaşımı uyarmak ve pul pul dökmek için vücut bakımında kullanılmaktadır. Cilmi, “Cildi su olmadan fırçalamak detoks süreciyle bağlantılıdır, çünkü lenfatik drenaj sürecini uyarmaya yardımcı olur” diyor. Lenf, şişkinliğe neden olan çamuru yukarı ve dışarı pompalayacak bir kalbi olmayan hücresel atık sistemimizdir.

Genellikle işe yaramaz ve pahalı olan çoğu selülit ürününün sonuçlarını geride bırakır.

Yakın zamanda bu konuyla ilgili bir Tabipler Birliği araştırmasını görmeyeceksiniz. Ancak duyduğumuz ve kişisel olarak test ettiğimiz bir şey, duş öncesi veya sonrası silüetinizi, özellikle de bacaklarda, uyluklarda ve hatta trisepslerde fırçalayarak elde ettiğiniz sonuçlardır. Genellikle işe yaramaz ve pahalı olan çoğu selülit ürününün sonuçlarını geride bıraktığını söylememe izin verin. Sadece bu kadar da değil. Selülit fırçası çok daha uygun fiyatlara satılıyor.

Tanıdığım bir cilt fırçalama meraklısı, bir tatil yerine gittiğinde rezervasyon yaptırdığı ilk spa hizmetinin doğal fırça ile kuru fırçalama olduğunu söylüyor. Ve Cilmi, kaplıcalar için yaratılmasına yardımcı olduğu spa bakımlarına kuru fırçalamayı dahil etmeyi çok seviyor – cildi sıkılaştıran Mama Mio tedavisi de dahil olmak üzere, harikalar yarattı.

Cilmi, vücudunuzu haftada birkaç kez kuru fırçalamanın dolaşımınızı iyileştirebileceğini ve cilde parlaklık kazandırmaya, bacaklarınızı sıkılaştırmaya yardımcı olabileceğini ve hatta selülit şiddetini azaltabileceğini söylüyor. “Muhteşem sonuçlar için düşük fiyatlı, etkili görünen bir doğal çözüm.”

Kuru Fırçalama Nedir?

Kuru fırçalama, ölü deri hücrelerini atmak ve bu süreçte dolaşımı ve lenfatikleri etkin bir şekilde uyarmak için %100 doğal at kılından üretilmiş, avuç içi büyüklüğünde bir fırça ile yapılan bir pul pul dökülme tekniğidir. Punnapuzha’ya göre, teknik 5.000 yıl önce Hindistan’da ortaya çıkmıştır ve Ayurveda’nın bütünsel tıp biliminde sağlığın ve genç bir vücudun korunmasında ne kadar faydalı olduğu sayesinde gerekli bir rutin olarak önerilir. “Bu eski uygulama, bugün Hindistan’da bile günlük güzellik rutinlerinin bir parçası” diye ekliyor.

Bazı adanmışlar, haftada iki ila dört kez düzenli kuru fırçalama ile cildin daha pürüzsüz ve daha sıkı göründüğünü, böylece kısa vadede genel selülit görünümünü azalttığını söylüyor (Selülit fırçası nasıl kullanılır konusuyla ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki bölümde görebilirsiniz). Kurul sertifikalı dermatolog ve Surface Deep kurucusu Alicia Zalka, “Bu, gelişmiş lenfatik akışa, cilt ve yumuşak dokudaki kan akışını uyarmaya ve yağ dokusuna ve selülit birikintilerini oluşturan lifli bantlara masaj yapmaya atfedilebilir” diye açıklıyor. doktor. “Bu, ılık bir banyo veya duş ile kuru fırçalamanın ardından en iyi şekilde elde edilir ve ardından işlemi hemen bol miktarda nemlendirici yağ, krem veya losyon uygulamasıyla tamamlar.”

At kılı fırçası ne işe yarar?

At kılı fırçası ne işe yarar?

At kılı fırça aşağıdaki tüm etkenlerde katkı verir.

  • Daha pürüzsüz bir cilt
  • Daha yumuşak cilt
  • Artan kan akışı
  • Geliştirilmiş cilt parlaklığı
  • Uyarılmış lenfatik sistem
  • Selülit görünümünün geçici olarak azalması

At kılı fırça nasıl kullanılır?

At kılı fırça nasıl kullanılır?

Cildiniz için ihtiyacınız olan at kılı fırçası kullanımı:

1. Sert, tamamen doğal at kılından üretilmiş bir fırça satın alın.
İnternetten, eczaneden veya herhangi bir kozmetik mağazasında bir tane satın alabilirsiniz.

2. Tüm vücudunuzu kuru fırçalamak için yaklaşık üç dakika ayırın.
Sabah banyodan önce, banyo paspasının üzerinde çıplak olarak yapmak en iyisidir. (Ya da sizin için en uygun nasıl olacağını düşünüyorsanız.)

3. Dolaşımı uyarmak için yeterli basınç uygulayın, ancak acıtacak kadar değil. Nazik ama güçlü bir şekilde uygulamaya özen gösterin.

4. Önemli ipucu: Yukarıya doğru fırçalayın (daima kalbe doğru).
Cilt pembemsi kırmızı görünene kadar küçük ve hızlı veya dairesel hareketlerle yapın.

5. Lenf düğümlerinin bulunduğu dizden başlayın ve dışını fırçalayın.
Ardından uyluğun içini kasıklara doğru fırçalayın, ardından baldırı ayaktan kasıklara doğru fırçalayın. Son olarak, kalçaları orta hattan kalçaya doğru fırçalayın. Diğer bacakta tekrarlayın.

Hammadde tedariği ve üretim sürecine dair detaylı bilgiyi Barış Fırça firmamsı olarak iletişim araçlarımız üzerimizden tarafımızdan edinebilirsiniz.